Виховна робота на кафедрі педагогіки та соціальної роботи здійснюється відповідно до планів виховної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича й факультету педагогіки, психології та соціальної роботи. На основі загальнофакультетського плану виховної роботи щороку складається план виховної роботи кафедри і відповідно до нього плани виховної роботи кураторів академічних груп студентів спеціальності, яку забезпечує кафедра педагогіки та соціальної роботи. Відповідно до планів виховної роботи студенти та викладачі кафедри беруть участь у загальноуніверситетських, загальнофакультетських та кафедральних виховних заходах.

Так традиційними є такі заходи як Урочиста академія посвяти першокурсників у студенти, що проходить на початку навчального року, святкування Дня факультету у жовтні-листопаді, де студенти представляють свою спеціальність різними номерами художньої самодіяльності, участь у конкурсі читців Шевченківські читання, присвяченому до дня народження Т.Г. Шевченка, що зазвичай проходить у лютому-березні, участь у святкуванні Дня вишиванки, коли викладачі та студенти кафедри беруть участь у програмі свята та організації ярмарку буковинської кухні,. Викладачами кафедри організовувався загальнофакультетський захід-конкурс Феєрія краси, де студенти нашої спеціальності отримували перемогу. Урочисто зазвичай проходять Академії присвячені врученню дипломів студентам-магістрам факультету педагогіки, психології та соціальної роботи.

Студенти кафедри педагогіки та соціальної роботи беруть участь і у загальноуніверситетських святах таких як: День університету, День міста, День студента, Міжнародний день науки, а також залучаються до університетських акцій: «Милосердя», «Серце до серця», «Запалимо свічку пам’яті», «Червоний хрест»; конкурсів, «Студент та студентка ЧНУ». Крім загальнофакультетських заходів кафедра організовує виховні заходи, так чи інакше, пов’язані з майбутньою професією соціальних працівників та соціальних педагогів. Так багато років поспіль на початку листопада кафедра організовувала і проводила День соціального працівника, проводився він у різних формах, зазвичай запрошувалися працівники соціальних служб з якими налагоджена тісна співпраця, і в яких студенти проходять практику, на ці заходи запрошувалися також колишні випускники кафедри. 25 листопада кафедра відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок. Студенти готують і поширюють соціальну рекламу, викладачі організовують зустрічі з представниками поліції, які розказують про причини та ознаки насильства в сім’ї, діляться досвідом протидії насильству.

Щороку до 1 грудня кафедрою організовувалися заходи присвяченні Міжнародному дню боротьби зі СНІДом, студенти роздають буклети, одягають червоні стрічки, готують плакати з фотографіями відомих людей, які померли від СНІДу. 3 грудня  кафедра відзначає і Міжнародний День інвалідів. Зазвичай студенти у якості волонтерів залучаються до різноманітних заходів присвячених цьому дню, що проводяться в місті та області.

Крім того, повсякчас куратори кожного курсу спілкуються зі студентами своїх академічних груп та проводять виховну роботу відповідно до своїх планів виховної роботи. Куратори першого курсу зазвичай знайомляться зі своїми студентами, вивчають їх особистісні якості, вподобання, допомагають адаптуватися до навчання у вищому навчальному закладі, вони проводять батьківські збори, знайомлять батьків з успішністю першокурсників. Куратори також проводять інструктажі щодо техніки безпеки під час перебування у навчальних корпусах та у гуртожитках, наголошують на необхідності дотримання правил дорожнього руху під час пересування вулицями міста. Залучають студентів до різноманітних виховних заходів, що проводяться в університеті та на факультеті, організовують екскурсії Чернівцями та  поїздки у інші міста. 

Вже не перший рік студенти кафедри беруть участь у міжнародних проектах та бінаціональних семінарах, де окрім навчальної та наукової роботи проводиться і виховна, організовується змістовне дозвілля учасників семінару, обмін досвідом, так, для прикладу,  проводився день України у Католицькому університеті м. Фрайбург, екскурсія у м Страсбург у Європарламент, спільне приготування страв української кухні у м. Чернівці, спільна подорож на перевал Німчич.

При кафедрі діє клуб «Волонтер», що об’єднує викладачів та студентів готових допомагати ближнім на волонтерських засадах.

Студенти та викладачі кафедри активно співпрацюють з соціальними службами та організаціями міста при наданні посильної волонтерської допомоги в здійсненні соціальних патронажів клієнтів, рознесенні продуктових пакетів клієнтам, організації виставок, проведенні театрів вуличного дійства, інших заходів соціального характеру. Зокрема, варто відзначити роботу студентів у Чернівецькому благодійному фонді «Аквілла», Чернівецькому обласному та міському центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Центрі соціально-психологічної допомоги, Чернівецькому територіальному центрі «Турбота», із представниками обласного товариства Червоного Хреста, Чернівецького благодійного фонду «Нова сім’я» та ін.