Балахтар Валентина Візіторівна

Valentyna BalakhtarПосада: професор
Вчений ступінь: доктор психологічних наук
Вчене звання: професор
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
ORCID ID
ResearcherID
Scopus Author ID

Тематика наукових досліджень:
психологія, психологія особистості, соціальна робота, становлення особистості фахівця з соціальної роботи, професійне становлення особистості, соціально-психологічний супровід становлення особистості фахівця з соціальної роботи, професіоналізація, професійна компетентність фахівця, навчальний процес за спеціальністю «Соціальна робота», підвищення кваліфікації фахівців з соціальної роботи.

 

 

 

Навчальні дисципліни:

  • Прикладні методики в соціальній роботі
  • Супервізія в соціальній роботі

Додаткова інформація:

Місце і дата народження: смт. Глибока Чернівецької області, 20.11.1970 р.

Освіта і кваліфікація:

2000-2005 рр. – Чернівецький  національний університет імені Ю.Федьковича, м. Чернівці. Спеціальність: «Психологія» Кваліфікація: психолог. 

2015-2019 рр.Науковий кореспондент лабораторії психології особистості ім. П. Р. Чамати Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України

Науковий ступінь:

2010 р. – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Педагогічні засади організації дозвілля дітей та підлітків у системі позашкільної освіти в україні» (1960 – 1991 рр.) за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. Науковий керівник – професор Пенішкевич Дарина Іванівна.

2019 р. – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук на тему « Психологія становлення особистості фахівця з соціальної роботи» за спеціальністю 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи». – Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Київ.

Вчені звання:

2019 р. - доцент кафедри педагогіки та соціальної роботи.

2020 р. – професор кафедри педагогіки та соціальної роботи.

Додаткова освіта: 2011-2012 рр. Базовий курс з Позитивної психотерапії, відповідно до стандартів Всесвітньої Асоціації Позитивної психотерапії та Українського Інституту Позитивної крос-культурної психотерапії та менеджменту (200 год.) й отримала сертифікат консультанта №126-Т від 04.03.2012 р. та World Association for Positive psychotherapy (WAPP) in cooperation with International Academy of Positive and Transcultural Psychotherapy (IAPP), European Federation of the Centers for Positive psychotherapy (EFAPP), Wiesbaden Academy of Psychotherapy (WIAP) Basic consultant of Positive psychotherapy.

Наукова продукція: 136 публікацій, з них 95 наукового та 41 навчально-методичного характеру, в тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях

Керує підготовкою 1 здобувача наукового ступеня кандидата наук, 2 здобувачів ступеня доктора філософії.

Стажування за кордоном:

2016 - Литовський едукологічний університет, Вільнюс, Литва (108 год)

2018 - Західно-Фінляндський Коледж, м. Гуйттінен, Фінляндія (108 год)

2019 - Вищий Духовний Семінаріум UKSW, Варшава, Польща за програмою «Академічна доброчесність: виклики сучасності»  (120 год)

2020  - Вища Школа лінгвістична, Ченстохова, Польща за програмою «Соціально-   психологічний супровід фахівця з соціальної роботи» (180 год)

Курси підвищення кваліфікації:

2019 - ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України за напрямом «Психологічне забезпечення управління персоналом організацій»

2020 - НАДС, Українська школа урядування за спеціальною короткостроковою програмою «Тренінг для тренерів «Дистанційні технології підвищення кваліфікації публічних службовців в режимі реального часу»

2021 – Майстер-курс «Специфічні захворювання: психічні, поведінкові, психосоматичні», WAPP. IAPP. EFCPP, WIAP (30 год)

Участь у науково-дослідних проектах:

  • Психологиня в рамках проекту «"Institutional Development of Women's NGOs of People with Disabilities in Luhansk Region in the situation of COVID-19" (2021)
  • Експертка з психологічних питань у рамках проекту «Реалізація права на здоров’я жінок з інвалідністю в Чернівецькій області», який реалізує ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» за підтримки Міжнародної організації «Пакт» Pact Ukraine (проект «Жінки України: залучені, спроможні, незламні») та фінансової підтримки Уряду Канади (2020)
  • Тренер у рамках Програми підвищення кваліфікації державних службовців, створеної за участі Національного агентства України з питань державної служби (НАДС), Українська школа урядування в рамках Програми розвитку ООН в Україні «Онлайн-освіта задля сталого розвитку», громадського проекту Prometheus за фінансової підтримки Федерального уряду Німеччини, наданої через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)
  • Тренер-психолог у рамках Регіонального навчально-практичного семінару для жінок з інвалідністю «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток», що проходить в м. Чернівці у листопаді. за ініціативи ВГО «Національна асамблея інвалідів України» та Чернівецької обласної громадської організації інвалідів-візочників «Лідер» (2016-2021 рр.)
  • На замовлення представників «Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» у лютому-квітні 2018 р. організувала серію тренінгів на тему: Соціальна політика в територіальній громаді в контексті реформи децентралізації.
  • Організація і проведення тренінгів особистісного та професійного розвитку.

Завантажити список публікацій