Кафедрою налагоджена тісна співпраця з закордонними навчальними закладами, яка відбувається на різних рівнях і в різних формах.

Викладачі та студенти кафедри виступили співорганізаторами і учасниками низки бінаціональних семінарів, які відбулися на базі Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича та Католицького університету м.Фрайбург (Німеччина):

  • «Соціальна робота з ВІЛ-інфікованими та залежними клієнтами в Німеччині та Україні» (2008-2009),
  • «Підтримка демократії в Україні шляхом розвитку громадянського суспільства та соціальної мережевої роботи» (2010),
  • «Біографія та ідентифікація в соціальній педагогіці та соціальній роботі: Міф Чернівців» (2011-2012),
  • «Підтримка демократії в Україні засобами медіації у соціальних службах та суспільних інститутах» (2012-2013),
  • «Соціальна робота як професія захисту прав людини» (2014),
  • «Підтримка демократії в Україні засобами освітньої соціальної роботи» (2015),
  • «Професіоналізація громадянської участі через застосування «принципу власних можливостей» в соціальній роботі в Україні» (2016-2017),
  • «Популізм як суспільний феномен та ризик в Ост-Вест-діалозі» (2018).

За результатами оголошеного Міністерством освіти і науки України та Федерального міністерства освіти та дослідження Німеччини конкурсу спільних українсько-німецьких науково-дослідних проектів для реалізації у 2017-2018 рр. в рамках міжнародного науково-технічного співробітництва в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича здійснюється науково-дослідна робота «На шляху до запровадження наукової галузі «Освіта дорослих і післядипломна освіта» в Україні. Розробка концепції спеціалізації «Освіта дорослих і післядипломна освіта» у вищих навчальних закладах України». Виконавцями проекту є науковці кафедри педагогіки та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича та кафедри педагогіки і післядипломної освіти Університету м. Аугсбург (Німеччина). У якості експертів залучені науковці Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України (Київ). Під час бінаціональних німецько-українських науково-практичних семінарів реалізовувався комплекс заходів, спрямованих на ознайомлення з різними практичними підходами щодо освіти дорослих в Німеччині, створення освітньої програми підготовки фахівців освіти дорослих та обґрунтування кваліфікаційних вимог, навчально-методичного забезпечення процесу підготовки андрагогів в системі закладів вищої освіти України, формування спільної стратегії для наступних проектних кроків.

На базі кафедри відбувалися наукові стажування закордонних вчених. Так, у вересні 2015 р. професор Католицького університету м.Фрайбург Юрген Зеріх провів тренінгові курси для студентів («Супервізія в соціальній роботі», «Опрацювання конфліктів у соціальній роботі», «Основи комунікації в соціальній роботі»), а також науково-методологічні семінари для викладачів кафедри та факультету. У квітні 2016 р. за підтримки Німецької Служби академічних обмінів (ДААД) для студентів кафедри були організовані академічні курси «Супервізія» і «Якісні методи досліджень у соціальній роботі» професора Педагогічного університету м. Фрайбурга Сильвії Бухен.

Завідувач кафедри доц. Петрюк І.М. неодноразово проходила стажування у Фрайбурзькому католицькому університеті, читала лекції як запрошений викладач в Університеті міста Аугсбург. За час стажування проводила порівняльне дослідження «Соціальна освіта в Німеччині і в Україні».

Детальніша інформація про Італійсько-український проєкт «EDUC – Інклюзивна освіта в Україні та Чернівецькій області – Україна»