Пенішкевич Дарина Іванівна

(1939-2014)

Дарія-Стефанія Пенішкевич народилася 13 січня 1939 року в селі Шипинці Кіцманського району Чернівецької області.

У 1956 році закінчила Лужанську середню школу,  в 1962 році –  Чернівецький державний університет філологічний факультет за спеціальністю «Українська мова та література».

Працювала викладачем Кіцманського будівельного технікуму, а далі й до останніх днів – викладачем Чернівецького університету.

У 1983 році захистила кандидатську дисертацію, а з 1985 року працювала на посаді доцента кафедри педагогіки та психології Чернівецького університету.

У 1992 році Дарина Іванівна Пенішкевич очолила створену на педагогічному факультеті кафедру педагогіки. З її ініціативи й завдяки особистим старанням 1997 року в Чернівецькому університеті було відкрито нову спеціальність «Соціальна педагогіка», а у 2002 році була створена кафедра загальної та соціальної педагогіки.

Під керівництвом Дарини Іванівни Пенішкевич кафедра стала успішною та знаною як в Україні, так і за її межами. Колектив кафедри забезпечує викладання педагогічних дисциплін на всіх факультетах ЧНУ, а також здійснює підготовку фахівців двох спеціальностей – «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота».

З ініціативи Дарини Іванівни була створена наукова школа з вивчення історії освіти та педагогічної думки на Буковині. Також було започатковано наукові дослідження у галузі соціальної педагогіки. Під її керівництвом захищено 10 кандидатських дисертацій.

Дарина Пенішкевич є автором понад трьохсот праць, серед яких наукові монографії, навчальні та навчально-методичні посібники, наукові статті.

За вагомі наукові досягнення та високі результати педагогічної діяльності  в 2002 році Д.І.Пенішкевич присвоєно вчене звання професора.

Професор Дарина Пенішкевич - Відмінник освіти України (1995 р.), лауреат премії ім. Ю. Федьковича (1998 р.), нагороджена нагрудними знаками В. О. Сухомлинського (2005 р.) та Петра Могили (2008 р.).

5 червня 2014 року на 76-му році життя перестало битися серце завідувача кафедри загальної та соціальної педагогіки, професора Дарини Іванівни Пенішкевич.

Педагог від Бога, мудрий наставник, Людина з великим серцем, тактовна та інтелігентна, щира й справедлива Дарина Іванівна вміла не тільки запалити в молодих науковців вогник творчого пошуку, але й в усьому підтримати, зрозуміти, терпляче, по-материнськи вислухати, розрадити, підказати. Власним прикладом навчала порядності, взаємоповаги, терпимості.

Для кожного, хто знав Дарину Іванівну, взірцем стала її життєва і професійна позиція: якщо у щось віриш – воно обов’язково здійсниться. Тільки треба працювати, працювати наполегливо, з гідністю і честю,  працювати по совісті.

Пам'ять про Дарину Іванівну назавжди залишиться у серцях її колег, аспірантів, студентів, буковинців та усіх, хто мав честь бути з нею знайомим.

Вічна пам'ять!