Previous Next

Бінаціональний семінар "Соціальна робота в Німеччині"

6-10 травня 2024 року викладачі та студенти кафедри педагогіки та соціальної роботи взяли участь у бінаціональному семінарі на тему «Соціальна робота в Німеччині» між Католицьким університетом прикладних наук м. Фрайбург (Німеччина) та Чернівецьким національним університетом ім. Ю. Федьковича (Україна). Учасниками семінару з українського боку стали асистент кафедри, кандидат педагогічних наук Попов О.А., асистент кафедри, кандидат психологічних наук Цимбалюк Н.С., студенти 201, 301 та 501 груп: Бойко А., Бойчук С., Дутка Ю., Кочерган Т., Німак М., Федорян М.-В., Чебенєєва А., Щербан А. До участі у семінарі з німецького боку також долучилась студентка 201 групи Миндришора К., яка зараз навчається за програмою обміну у Католицькому університеті прикладних наук м. Фрайбург.

06.05.2024

Було здійснено візит до інклюзивного готельно-ресторанного комплексу «Hofgut Himmelreich», в якому значну частку від усіх працівників складають люди з інвалідністю. Девізом комплексу є: «Ми змінюємо наше суспільство і створюємо інклюзію». На базі господарства функціонує також власна академія, де люди з інвалідністю можуть отримати професійну освіту (наприклад, кухара, офіціанта), яка передбачає їхнє подальше працевлаштування. «Hofgut Himmelreich» також займається реалізацією різноманітних проєктів, які спрямовані на профорієнтацію дітей із особливими освітніми потребами, дають їм змогу познайомитись та попрацювати в тій сфері, у якій у них не буде труднощів із комунікацією чи фізичним навантаженням. Проєкт, що втілюється зараз навчає слухачів запускати власні освітні курси, керувати власною справою, тощо.  Студенти та викладачі поділились українським досвідом створення інклюзивних інституцій та навели приклад діяльності інклюзивного кафе у місті Чернівці. По завершенню візиту до готельно-ресторанного комплексу «Hofgut Himmelreich» в межах дозвіллєвої частини було відвідано озеро Тітізее.

07.05.2024

Прослухано англомовну лекцію на тему: «Майстерність життєвої рівноваги: уроки позитивної транскультурної психотерапії Н.Песешкіна» від доцента кафедри психології та психотерапії Українського Католицького університету  Оксани Захарко.

Відвідано контактний центр та кімнату для вживання наркотиків у м. Фрайбург. В межах контактного центру люди із наркозалежністю можуть проводити дозвілля, а також обмінювати використані інструменти (наприклад, шприці) на нові. У кімнаті для вживання наркотиків наркозалежні мають змогу легально вживати наркотики, отримуючи при цьому стерильний інструментарій та гарантію конфіденційності. У разі непередбачуваних обставин (наприклад, передозування) клієнтам надається перша медична допомога.

08.05.2024

З метою ознайомлення із специфікою організації навчального процесу в Німеччині, студенти та викладачі відвідали навчальні заняття у Католицькому університеті прикладних наук м. Фрайбург, зокрема німецькомовний семінар на тему «Соціальна робота в сфері охорони здоров’я» в межах курсу «Соціальна геронтологія» та англомовний семінар на тему: «Соціальний працівник в психіатричних закладах» в межах курсу «Соціальна медицина і соціальна психіатрія».

Відвідано в'язницю м. Фрайбург, яка є однією із найбільших у землі Баден-Вюрттемберґ, викладачі та студенти поспілкувалися із соціальним працівником та психологом, які працюють у в’язниці, ознайомились завданнями, функціями, напрямками та методами їх діяльності.

09.05.2024

З огляду на загальнонаціональний вихідний день в Німеччині в цей день було заплановано лише дозвіллєві заходи, в межах яких викладачі здійснили візит до м. Люцерн (Швейцарія), а студенти мали спільний німецько-український пікнік біля озера у парку Seepark в м. Фрайбург.

10.05.2024

Робота була головним чином спрямована на рефлексію щодо бінаціонального семінару і обмін думками українських студентів та викладачів із їхніми німецькими колегами. Також було узгоджено майбутні зустрічі та обговорено плани щодо подальшої співпраці Католицьким університетом прикладних наук м. Фрайбург (Німеччина) та Чернівецьким національним університетом ім. Ю. Федьковича (Україна).

 

* Студентки спеціальності "Соціальна робота" кафедри педагогіки та соціальної роботи ЧНУ ім. Ю.Федьковича поділилися власним досвідом і враженнями від бінаціонального семінару. Ознайомитись із ними можна ТУТ