Previous Next

Наукове стажування доцента Лариси Платаш в Рейн-Майнському університеті прикладних наук (м. Вісбаден, Німеччина)

З червня 2022 по вересень 2023 р. тривало закордонне стажування доцента кафедри педагогіки та соціальної роботи Платаш Лариси Броніславівни в Рейн-Майнському університеті прикладних наук (м. Вісбаден, Німеччина).

Наукове стажування супроводжувалося участю у міжнародному  проекті «Digitale pcychosoziale Unterstützung für Studierende aus der Ukraine» Рейн-Манського університету прикладних наук, в якому брали участь студенти кафедри педагогіки та соціальної роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича (10 осіб) та студенти ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Харківського міжнародного медичного університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Рейн-Майнського університету прикладних наук.

З метою збору навчальних матеріалів для учасників проекту доцентом Платаш Л.Б. була проведена аналітико-пошукова робота у науковій бібліотеці Рейн-Майнського університету прикладних наук та підготовлено навчальні матеріали для студентів. У липні 2023 року було проведено тиждень тренінгових занять – 3 асинхронні навчальні зустрічі та 2 онлайн-зустрічі на платформі «Webex» для студентської групи проекту у складі 27 учасників.

Плідними є напрацювання Лариси Броніславівни під час наукового стажування. Подана у грудні 2022 р. наукова стаття розміщена в депозитарії факультету прикладних наук Рейн-Манського університету м. Вісбаден,  а також подано до друку тренінгові матеріали «Людина в умовах війни: навчання технікам зцілення й самодопомоги» у проектний посібник «Digitale pcychosoziale Unterstützung für Studierende aus der Ukraine».

Завершено та подано на рецензію кілька авторських посібників «Людина в умовах війни: навчання технікам зцілення й самодопомоги. Надання кваліфікованої допомоги сім’ям із дітьми», «Навчання online та аудиторне: тьюторинг у сучасній академічній дидактиці вищої школи».

Платаш Л.Б. продовжує роботу над дисертаційним дослідженням  «Розвиток інклюзивної освіти в загальноосвітніх школах України та Польщі» (ІІ половина ХХ – початок ХХІ століття).

Активною була участь доцента кафедри педагогіки та соціальної роботи Чернівецького університету у волонтерській роботі для допомоги у соціальній інтеграції сімей із дітьми.

Свої фахові соціальні, педагогічні та логопедичні вміння Лариса Броніславівна успішно реалізувала для проведення корекційно-розвиткових занять із дошкільною групою започаткованого нею у місті Вісбаден «Садочка власними руками» для українських біженців (м.Таунусштайн, Німеччина) та «Надія» (м. Вісбаден, Німеччина). Продовжувалася волонтерська діяльність у ГО «Змінюємо життя» (Німеччина).

Наразі продовжується співпраця кафедри педагогіки та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та факультету соціальних наук Університету прикладних наук Рейн-Майн у Вісбадені.

Лариса Платаш висловлює щиру вдячність кафедрі педагогіки та соціальної роботи, факультету педагогіки, психології та соціальної роботи, міжнародному відділу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за довіру та підтримку у проходженні наукового стажування на факультеті прикладних наук Рейн-Майнського університету м. Вісбаден.