Previous Next

Подорож до архіву Чернівецького національного університету імені ЮріяФедьковича

Сторінки архівних справ пам’ятають усіх, хто жив і творив безсмертні аркуші майбутнього життя українського народу. Саме в цьому переконалися студенти 3 курсу спеціальності 231 Соціальна робота факультету педагогіки, психології та соціальної роботи, які у рамках вивчення курсу «Ведення професійних документів» (викл. Ковальчук І.В.) відвідали архів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Провідні фахівці архіву розповіли історію створення закладу, особливості формування, передачі та зберігання архівних справ. Неабиякий захват викликав у слухачів перегляд архівної справи колишнього студента ЧНУ. У ній збереглися  атестат здобувача освіти про закінчення школи, трудова книжка, характеристика з місця роботи, рекомендації до вступу, екзаменаційні листи та фото. Папір, бланки, фарба, якою писали і перевіряли вступну роботу, оповідають не лише про успішність студента, але й про епоху, в яку він жив, освітні підходи, граматику, політику, особливості соціальної підтримки студентства.

Сподіваємося, якщо комусь із присутніх випаде нагода працювати з документами, то він із трепетом буде ставитися до такої роботи, пам’ятаючи, що документ - це не просто листок паперу, а день із життя людини, визначна подія її минулого, можливо, навіть місток до щасливого майбутнього.