Previous Next

Гостьова лекція від учителя-практика

Залучення провідних фахівців до проведення навчальних занять на базі закладу вищої освіти є не лише важливим індикатором відповідності освітнього процесу сучасним критеріям якості, але й корисною практикою налагодження комунікації між поколіннями фахівців – нинішніми і завтрашніми. Значущою у цьому сенсі стала освітня зустріч студентів з Марією Івасюк – вчителькою Лужанського опорного ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В.Орелецького, переможницею конкурсу «Вчитель року – 2018» (диплом ІІІ ступеня) на всеукраїнському етапі в м. Острог, тренером НУШ, експертом з сертифікації вчителів.

У межах навчальної дисципліни «Педагогіка з основами педагогічної майстерності» (викладач Тимчук Л.І., кафедра педагогіки та соціальної роботи) 19 травня 2022 року Марія Михайлівна провела лекційне заняття на тему «НУШ: формувальне оцінювання – поштовх до розвитку». Аудиторія – студенти другого курсу філологічного факультету спеціальностей 014 «Середня освіта» («Українська мова та література», «Румунська мова та література») та 035.01 Філологія (українська мова та література).

Лекторка презентувала студентам чітко структурований матеріал щодо сутності формувального оцінювання та його ролі в системі ціннісних орієнтирів Нової української школи; обґрунтувала відмінності між традиційним і формувальним оцінюванням; навела аргументи переваг і дієвості орієнтованої на розвиток дитини системи оцінювання; на конкретних прикладах деталізувала техніки формувального оцінювання; поділилася авторськими методичними лайфхаками; спрямувала до корисних освітніх інтернет-ресурсів.

Чітко структурована лекція з елементами інтерактиву, яскраво візуалізована, пронизана професійним досвідом і виразним особистісним ціннісним ставленням самої вчительки до інновацій в освіті - все це сприяє формуванню у майбутніх педагогів цілісного образу сучасного вчителя - умотивованого, який має свободу творчості й розвивається професійно. 

Щира вдячність Марії Михайлівні за готовність до партнерства із закладом вищої освіти й за власний взірець щирої праці.